Zapraszamy : Masarnia Pn - Pt 08:00 - 16:00, Sb 08:00 - 12:00 sprzedaż w autosklepach | + 48 723 926 482

smalec wiejski

Smalec Wiejski- mity i fakty

Smalec zwykle kojarzony jest z jedzeniem przez osoby starsze oraz z produktem podwyższającym poziom cholesterolu.Nie warto jednak sugerować się takimi stereotypami.

Wbrew obiegowym opiniom smalec to rodzaj tłuszczu, który powinien znaleźć się w każdej kuchni i być stosowany nie tylko przez dorosłych, ale i przez dzieci. Dlaczego?

Smalec to tłuszcz, który powstaje w wyniku topienia się tkanek wieprzowych. Wśród ludzi zyskał niesłusznie opinię niezdrowego tłuszczu, który posiada dużą ilość nasyconych kwasów tłuszczowych. Tak naprawdę smalec zawiera ich tylko 39%, z czego większość stanowi kwas stearynowy, posiadający właściwości obniżające poziom cholesterolu.

Smalec posiada ważną zaletę, której nie ma żaden inny tłuszcz oprócz masła. Stanowi on bowiem jedno z najbogatszych źródeł witaminy D. Dodatkowo ma niższą zawartość tłuszczów nasyconych niż inne tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Ponadto nie zawiera niezdrowych tłuszczów trans. Jedynym nasyconym kwasem tłuszczowym występującym w jego składzie jest kwas stearynowy, który obniża poziom cholesterolu.

Zalety Smalcu Wiejskiego:

  • jest tani i powszechnie dostępny, jednak warto kupować wyroby wysokiej jakości u sprawdzonego producenta w Długiej Wsi 1 A,
  • jest produktem trwałym ze względu na obecność kwasów nasyconych i jednonienasyconych,
  • smalec nie zawiera dodatków chemicznych
demo